Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Cilvēki uz gājēju pārejas. (Foto: LETA)

Par gājēju "ignorēšanu" transportlīdzekļu vadītājiem var nākties maksāt līdz 140 eiro 5

Klausies ziņas sadarbībā ar:
Sabiedrība
25. maijā 20:43 2023. gada 25. maijā 20:43
  Jauns.lv/LETA
Par ceļa nedošanu gājējiem, kas šķērso brauktuvi pa gājēju pāreju, vai neredzīgiem gājējiem, kas rāda signālu ar baltu spieķi, plāno noteikt sodu transportlīdzekļu vadītājiem līdz 140 eiro, nosakot, ka minimālais sods par šādu pārkāpumu varētu būt 30 eiro, paredz šodien Saeimā otrajā lasījumā atbalstītie grozījumi Ceļu satiksmes likumā, par kuriem parlamentam vēl būs jālemj galīgajā lasījumā.

Patlaban likumā par šādu darbību noteiktais soda apmērs ir no 15 līdz 70 eiro.

Savukārt velosipēda vai elektroskrejriteņa vadītājam par ceļa nedošanu gājējiem plānots piemērot naudas sodu no 10 līdz 30 eiro.

Grozījumi paredz palielināt sodu par drošas distances vai intervāla neievērošanu, piemērojot brīdinājumu vai naudas sodu velosipēda vai elektroskrejriteņa vadītājam no 10 līdz 70 eiro, bet cita transportlīdzekļa vadītājam - brīdinājumu vai naudas sodu no 10 līdz 140 eiro.

Tāpat plānots, ka transportlīdzekli var pārvietot piespiedu kārtā, novietojot to speciālā stāvvietā, ja transportlīdzeklis ir pilnīgi vai daļēji uz ietves, gājēju ceļa, velosipēdu ceļa traucē gājējiem brīvi pārvietoties vai ir spiesti iziet uz brauktuves. 

Deputāti arī atbalstīja priekšlikumu vairs nepiemērot brīdinājumu kā sodu par nepiesprādzēšanos ar drošības jostu vai aizsprādzētas aizsargķiveres nelietošanu, kā arī par tāda pasažiera vešanu, kurš nav piesprādzējies vai kuram galvā nav aizsprādzētas aizsargķiveres. Par šādu pārkāpumu piemēro naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam no 30 līdz 70 eiro.

Tāpat plānots izslēgt brīdinājumu kā sodu par braukšanu attiecīgajā virzienā, ja luksofora papildsekcijā nav iedegts zaļās bultas signāls. Par to transportlīdzekļa vadītāju varētu sodīt ar sodu no 30 līdz 55 eiro.

Citi šobrīd lasa

Uzzini, kurš vitamīns var palīdzēt samazināt cukura diabēta attīstības risku
Cits hokejs un cita uzvara. Ārsts dalās emocionāli iespaidīgā stāstā par cilvēka glābšanu hokeja laikā
VIDEO: uz Dienvidu tilta avarējuši divi transportlīdzekļi; no smagās mašīnas izgāzusies vestā krava
Skatīt visus komentārus