Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Mihails Šeremets (ekrānuzņēmums no soctīkliem)

Somija mācās "rusofobiju" no Baltijas valstīm, žēlojas Krievijas deputāts

Klausies ziņas sadarbībā ar:
Pasaulē
20. novembrī 16:26 2023. gada 20. novembrī 16:26
  Jauns.lv
Somijas lēmums slēgt robežšķērsošanas punktus uz robežas ar Krieviju ir rusofobisks un atdarina Baltijas valstu naidīgo politiku, uzskata Krievijas Valsts domes deputāts Mihails Šeremets, kurš regulāri uzstājas ar kareivīgiem paziņojumiem pret “Krievijas ienaidniekiem”.

“Ļoti žēl, ka Somija ir bruņojusies ar rusofobisko politiku un Baltijas valstu destruktīvo uzvedības manieri,” viņa teikto citē aģentūra “RIA Novosti”. Šādā veidā Somija vienā mirklī esot iznīcinājusi daudzus gadsimtus veidoto kopīgo vēsturi un ekonomiskās saites. Vienlaikus viņš brīdināja somus, kuri esot aizmirsuši “labu tautas gudrību: bez brāļa izdzīvosi, bet bez kaimiņa — ne”.


Somijas iekšlietu ministre Mari Rantanena pagājušajā nedēļā paziņoja, ka nelegālo imigrantu skaita pieauguma dēļ Somija slēgs pusi no robežpunktiem ar Krieviju. Vālimā, Nuijamā, Imatras un Nīrala robežšķērsošanas punkti tika slēgti 18. novembrī. Pēc tam starptautiskās aizsardzības pieteikumus varēs iesniegt ziemeļu robežšķērsošanas vietās Vartiusā, Sallā, Kūsamo un Raja-Joseppi, kuri joprojām būs atvērti. Ierobežojumi būs spēkā līdz 2024.gada 18.februārim.

Saistītās ziņas

Agresīvu imigrantu grupa mēģina "šturmēt" Somijas robežu no Krievijas - tiek pielietota asaru gāze 2
Somijā iekļuvis imigrants atklāj, kā viņam robežu šķērsot palīdzējuši Krievijas policisti un taksists
Somija liedz iebraukt no Krievijas ar divriteņiem

Arī Somijas premjerministrs Peteri Orpo norādīja, ka Krievijas robežsargu prakse ir mainījusies un viņi ir sākuši laist pāri robežai cilvēkus bez atbilstošiem dokumentiem. Somijas un Krievijas robežsardzes iestādes gadiem ilgi sadarbojās, lai nepieļautu nelegālu robežas šķērsošanu. Taču tagad Krievija ir mainījusi līdzšinējo politiku un ļauj nelegālajiem imigrantiem netraucēti turpināt savu ceļu uz Somiju, lai gan tiem nav nekādu derīgu ceļošanas dokumentu, paziņoja Rantanena.

2021. gadā Baltkrievijas diktators Aleksandrs Lukašenko izmantoja speciāli savestos Tuvo Austrumu migrantus, lai radītu spriedzi uz Polijas robežas, migrantu bariem pastāvīgi mēģinot ar varu ielauzties Polijas teritorijā.

Citi šobrīd lasa

Vai balta ziema ir uz palikšanu? Un kādi būs Ziemassvētki? Dabas vērotāja prognoze decembrim daudziem liks vilties
Eiropas pilsētas, kuras, visticamāk, vissmagāk cietīs no Ķīnas noslēpumainā "pneimonijas" uzliesmojuma
Miris leģendārais Šeins Makgovans
Pievienot komentāru