Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

 

TEKSTA TIEŠRAIDE. Krievijas karš Ukrainā: krievi noslepenojuši mīnu lauku kartes, okupanti sprāgst uz savām mīnām 7

Klausies ziņas sadarbībā ar:
Pasaulē
25. oktobrī 10:33 2023. gada 25. oktobrī 10:33 | Papildināts, 10. novembrī 00:41
  Jauns.lv
Kopš 2022. gada 24. februāra Krievija īsteno iebrukumu Ukrainā. Kopš kara sākuma ar artilēriju un raķetēm apšaudītas vairākas Ukrainas pilsētas, ik dienu valstī bez mitas skanot trauksmes sirēnām. Bojāgājušo Ukrainas civiliedzīvotāju skaits mērāms vairākos tūkstošos, bet agresorvalsts Krievija ziņas par saviem zaudējumiem neatklāj. Kara dēļ pamest savas mājas un bēgļu gaitās doties nācies miljoniem ukraiņu.

Seko Jauns.lv teksta tiešraidei, lai par jaunākajiem notikumiem uzzinātu pirmais. Iepriekšējās teksta tiešraides arhīvs skatāms šeit un šeit.

Krievijas agresija Ukrainā

  Vairāk nekā 30 valstis EDSO Ministru padomē nosodījušas Krievijas agresiju 15:53

Eiropas Savienības dalībvalstis un vēl 9 valstis EDSO Ministru padomē nosodīja Krievijas agresiju pret Ukrainu, Moldovu un Gruziju, liecina ES EDSO delegācijas paziņojums.

Deklarāciju atbalstīja ne tikai ES valstis, bet arī Ziemeļmaķedonija, Melnkalne, Albānija, Moldova, Bosnija un Hercegovina, Gruzija, Islande, Sanmarīno un Ukraina.

Šīs valstis aicināja Krieviju ievērot starptautiskās tiesības un neiejaukties EDSO darbā.

"Mēs vēlreiz aicinām Krieviju nekavējoties izbeigt karu pret Ukrainu un pilnībā un bez nosacījumiem izvest visus savus spēkus un militāro aprīkojumu no visas Ukrainas teritorijas tās starptautiski atzītajās robežās," teikts paziņojumā.

ES valstis arī atbalsta to personu, kas ir iesaistītas starptautisko tiesību pārkāpumos, jo īpaši vadošos amatos, saukšanu pie atbildības.

  Ukraiņu specvienība masīvas apšaudes laikā evakuē ievainotu karavīru 15:28

Speciālā policijas bataljona "Lugansk-1" karavīri, kas ietilpst apvienotajā uzbrukuma brigādes "Ļut" sastāvā, spēja evakuēt no kaujas lauka ievainotu karavīru. Neskatoties uz to, ka tas bija jādara zem masveida ienaidnieka uguns. ziņo Ukrainas Iekšlietu ministrija. Vairāk lasi šeit.

 

  Francija 2024. gadā palielinās munīcijas piegādi Ukrainai 15:13

Francija turpinās sniegt militāro palīdzību Ukrainai 2024. gadā. Tā palielinās munīcijas piegādi, norāda Aizsardzības ministrijas preses dienests.

Ukrainas un Francijas delegāciju tikšanās laikā Kijivā ģenerālleitnants Ivans Gavriļuks sacīja, ka Ukraina jau ir saņēmusi līdzekļus papildu pašpiedziņas haubiču "Caesar" iegādei. Viņš pateicās Francijai par nepārtrauktu munīcijas nodrošināšanu šīm sistēmām un uzsvēra ieroču skaita palielināšanas nozīmi.

Abas puses apsvēra iespēju stiprināt sadarbību aizsardzības sektorā un izveidot loģistikas atbalstu starp Ukrainu un Franciju.

"Francija dara visu iespējamo, lai palīdzētu Ukrainai. Mūsu Atbalsta fonds cenšas daļēji segt izmaksas par dažu rezerves daļu un ieroču iegādi Ukrainas pusei. Mēs saprotam Ukrainas vajadzības, tāpēc nākamgad Francija palielinās munīcijas piegādi, ” teica Žans Fransuā Doks

  Latvija aicina Poliju sadarbībā ar Ukrainu rast risinājumu robežšķērsošanas ātruma palielināšanai 14:55

Polijai sadarbībā ar Ukrainu steidzami jārod risinājums robežšķērsošanas ātruma palielināšanai, uzsvēra Latvijas ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš (JV), kurš šodien tikās ar Polijas ārlietu ministru Šimonu Šinkovski vel Senku.

Ārlietu ministrijā informēja, ka Polijas ārlietu ministrs ceturtdien bija ieradies Latvijā darba vizītē. Ministri pārrunāja situāciju uz Polijas-Ukrainas robežas, Eiropas Savienības (ES) prioritāros jautājumus, kā arī Latvijas un Polijas divpusējās sadarbības aktualitātes.

  Ukrainas izlūkdienests kopā ar partizāniem uz dzelzceļa Krievijā veic sabotāžu 14:29

Krievijā dzelzceļa darbības traucējumi sabotāžas dēļ kļūst arvien biežāki. Tos organizē partizāni ar Ukrainas izlūkdienesta virsnieku atbalstu, ziņo Ukrainas Galvenā izlūkošanas pārvalde.

"Nopietnus loģistikas sarežģījumus vilcienu kavēšanās dēļ Krievijas Federācijā izraisa dzelzceļa releju skapju bojāšana," teikts ziņojumā.

Kā atzīmēja Galvenā izlūkošanas pārvalde, novembra pēdējās dienās nozīmīgos Krievijas dzelzceļa posmos Maskavas apgabalā nodega divi objekti:

  • releju skapis Novoperedelkinas rajona Lazenkas apdzīvotās vietas tuvumā.
  • releju skapis Domodedovas pilsētas Artemjevas apgabala apdzīvotās vietas tuvumā.

"Īpašā pasākuma, kas tika veikts kopā ar pretošanās kustību, rezultātā vilcienu satiksme šajos rajonos tika paralizēta," piebilda izlūkdienesta darbinieki.

  Ukrainas Drošības dienests veic kratīšanas Ukrainas pareizticīgās baznīcas Počaivas lavrā 14:08

"Kriminālprocesa ietvaros tiek veiktas kratīšanas par "lavras" vadības saistību ar nacionālā naida kurināšanu. Pēc izmeklēšanas datiem, Počaivas lavras pārstāvji klostera mājaslapā publicēja publikāciju, kurā aizskarts ebreju nacionālais gods un cieņa, kā arī kūdīja uz reliģiskām nesaskaņām pret citu baznīcu pārstāvjiem, izņemot Ukrainas pareizticīgo baznīcu," teikts Ukrainas Drošības dienesta paziņojumā.

 

  Krievijas armija apšaudījusi Doneckas apgabala Pokrovsku 13:50

Okupanti uz Prokrovsku, Novogradovsku un Minogradu izšāvuši sešas S-300 raķetes, ziņo Ukrainas Nacionālā policija.

Apšaudes rezultātā ievainoti 10 cilvēki, tostarp 4 bērni. Zem drupām tiek meklēti vēl 5 cilvēki.

 

  Zelenskis apmeklējis fronti Kupjanskas virzienā 13:29

"Kaujinieki šeit sargā Ukrainas - Harkivas reģiona iedzīvotāju - mierīgo dzīvi. Es pateicos karavīriem par dienestu, par mūsu valsts aizsardzību! Novēlu uzvaru, esiet stipri un nezaudējiet iniciatīvu!" paziņoja Ukrainas prezidents.

 

  Vācija paziņojusi par ģenerālkonsulāta slēgšanu Kaļiņingradā 13:10

 

  Okupētās Krimas pilsētā Džankojā nograndis sprādziens 12:54

Džankoja atrodas Krimas pussalas ziemeļos.  

 

  90% līdzekļu, kas paredzēti Amerikas palīdzībai Ukrainai, "paliek" ASV 12:34

Lielākā daļa ASV militārās palīdzības, ko tā atvēlējusi Ukrainai, tiek tērēta pašā ASV. Piešķirtā palīdzība tiek tērēta jaunu ieroču ražošanai vai to nomaiņai, kas nosūtīta Ukrainai no ASV militārajām rezervēm, vēsta "The Washington Post" publikācija. Vairāk lasi šeit.

  Ukraiņi notriekuši 14 no 20 krievu droniem 12:11

Ukraiņu karavīri naktī uz ceturtdienu notriekuši 14 no 20 Krievijas palaistajiem trieciendroniem "Shahed", pavēstīja Ukrainas Gaisa spēki.

Atbilstoši Gaisa spēku atskaitei Krievija naktī uz ceturtdienu Ukrainai uzbrukusi ar 20 trieciendroniem "Shahed". Turklāt Doneckas apgabalam veikts trieciens ar raķetēm S-300.

  Beļģija un Francija pārņem NATO Baltijas valstu gaisa telpas patrulēšanas misiju Lietuvā 11:55

Lietuvas Gaisa spēku bāzē pie Šauļiem ceturtdien NATO Baltijas valstu gaisa telpas patrulēšanas misiju no Itālijas pārņem Beļģija un Francija.

Beļģijas Karalisko gaisa spēku kontingentu, kas no Lietuvas patrulēšanas misiju veiks ar četriem iznīcinātājiem "F-16 Fighting Falcon", atbalstīs Francijas gaisa spēki ar "Mirage2000", informēja Lietuvas Aizsardzības ministrijā.

Beļģijas spēki NATO patrulēšanas misijā Baltijas valstu gaisa telpā piedalās septīto reizi. Šoreiz misijā būs 80 darbinieku, kuru vidū ir piloti, tehniskie darbinieki, medicīnas personāls, atbalsta komanda, sakaru un citi speciālisti.

  Ukrainas aizstāvji izncīcina okupantu "Elles mašīnu", liekot tai spilgti uzliesmot 11:30

Ukrainas aizstāvji Hersonas virzienā iznīcināja Krievijas armijas smago liesmu metēju sistēmu "TOS-1A", ko dēvē arī par "Elles mašīnu". Ar šo reaktīvo sistēmu iebrucēji pastāvīgi apšaudīja ukraiņu karaspēka pozīcijas, vēsta Ukrainas bruņoto spēku īpašo operāciju spēki.

"Hersonas virzienā specvienības operatori sadarbībā ar Ukrainas drošības dienestu Harkivas apgabalā un Jūras kājnieku 140. atsevišķo izlūkbataljonu atklāja Krievijas liesmu metēju sistēmu "TOS-1A" "Solncepek"," informē Ukrainas bruņoto spēku speciālo uzdevumu vienība. Vairāk lasi šeit.

 

  Borels: Lavrovam EDSO sanāksmē būs derīgi dzirdēt kritiku 11:08

Krievijas ārlietu ministram Sergejam Lavrovam, piedaloties Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas (EDSO) sanāksmē Skopjē, nāksies personīgi uzklausīt Eiropas delegāciju kritiku, preses konferencē Ziemeļmaķedonijas galvaspilsētā sacīja Eiropas Savienības (ES) augstais ārlietu pārstāvis Žuzeps Borels.

Dažu Eiropas valstu neapmierinātība ar Ziemeļmaķedonijas lēmumu ļaut Lavrovam piedalīties forumā ir saprotama, atzina ES augstākais diplomāts.

  Gaisa kauja: okupants ar koku mēģina atgaiņāt ukraiņu dronu 10:47

 

  "Kremļa Gebelss" Vladimirs Solovjovs nacistu stilā spriedelē par kaimiņvalsts tiesībām pastāvēt — nē, Ukraina nedrīkst pastāvēt 10:18

 

  Ukraina: Krievijas dzīvā spēka zaudējumi sasniedz 328 760 10:02

Krievijas karaspēka dzīvā spēka zaudējumi Ukrainā līdz ceturtdienas rītam sasnieguši 328 760 karavīrus, ziņo Ukrainas armijas ģenerālštābs.

Saskaņā ar ģenerālštāba datiem diennakts laikā iznīcināti 1180 iebrucēji.

Kopš atkārtotā iebrukuma sākuma pagājušā gada 24.februārī krievi zaudējuši 5551 tanku, 10 340 bruņutransportierus, 7909 lielgabalus, 910 daudzlādiņu reaktīvās iekārtas, 600 zenītartilērijas iekārtas, 323 lidmašīnas, 324 helikopterus, 5954 bezpilota lidaparātus, 1565 spārnotās raķetes, 22 kuģus un ātrlaivas, vienu zemūdeni, 10 361 automobili un autocisternu, kā arī 1124 specializētās tehnikas vienības.

Krievijas zaudējumu apmērs tiek precizēts, jo informācijas ieguvi traucē karadarbība.

  Kamēr karavīriem frontē klājas grūti, dzīvnieki par ziemas laikapstākļiem nesūdzas — piemēram, šis lācis pie Ļvivas 09:44

 

  Krievijas "inteliģence" īstā nacistu garā noliedz ukraiņu tautas un Ukrainas valsts tiesības pastāvēt 09:28

"Kremļa Gebelss" Vladimirs Solovjovs ir apmierināts — "radošā inteliģence", piemēram, tādi kā leģendārās filmas "Suņa sirds" režisors Vladimirs Bortko savos uzskatos ir Trešā reiha nacistu cienīgi.

 


Karš Ukrainā sākās, Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam ceturtdien, 24. februārī, negaidīti sakot runu Krievijas televīzijā, paziņojot par "militāru operāciju" Ukrainā un aicinot Ukrainas armiju "'nolikt ieročus".

"Es esmu pieņēmis lēmumu par militāru operāciju," sacīja Putins neilgi pirms plkst.6 (plkst.5 pēc Latvijas laika). 

Viņš apgalvoja, ka operācijas mērķis ir civiliedzīvotāju aizsardzība un tā ir atbilde uz draudiem no Ukrainas puses. Putins piebilda, ka Krievijai nav mērķis okupēt Ukrainu un ka atbildība par asinsizliešanu gulstas uz Ukrainas '"režīmu".

Putins brīdināja pārējās valstis, ka jebkāds mēģinājums iejaukties Krievijas rīcībā novedīs pie "sekām, kādas tās nekad nav redzējušas".

Citi šobrīd lasa

VIDEO&FOTO: remonts Jaunajā Rīgas teātrī tuvojas noslēgumam. Kā tur tagad izskatās?
Eiropas pilsētas, kuras, visticamāk, vissmagāk cietīs no Ķīnas noslēpumainā "pneimonijas" uzliesmojuma
Miris leģendārais Šeins Makgovans
Skatīt visus komentārus