Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Kijivas iedzīvotājiem atkal nākas meklēt patvērumu metro no krievu "atbrīvotāju" un "antifašistu" raidītajām raķetēm un droniem (Foto: Twitter @taniakovba via REUTERS)

TEKSTA TIEŠRAIDE. Krievijas karš Ukrainā; gaidāmi kārtējie "antifašistu" dronu un raķešu uzlidojumi 27

Klausies ziņas sadarbībā ar:
Pasaulē
2022. gada 16. oktobrī 08:18 2022. gada 16. oktobrī 08:18 | Papildināts, 24. martā 01:08
  Jauns.lv
Kopš 2022. gada 24. februāra Krievija īsteno iebrukumu Ukrainā. Kopš kara sākuma ar artilēriju un raķetēm apšaudītas vairākas Ukrainas pilsētas, ik dienu valstī bez mitas skanot trauksmes sirēnām. Bojāgājušo Ukrainas civiliedzīvotāju skaits mērāms vairākos tūkstošos, bet agresorvalsts Krievija ziņas par saviem zaudējumiem neatklāj. Kara dēļ pamest savas mājas un bēgļu gaitās doties nācies miljoniem ukraiņu.

Seko Jauns.lv teksta tiešraidei, lai par jaunākajiem notikumiem uzzinātu pirmais. Teksta tiešraides arhīvs skatāms šeit.

Krievijas agresija Ukrainā

  Zelenskis bažījas par ASV vēlēšanu rezultātiem 23:59

Vladimirs Zelenskis intervijā "Wall Street Journal" atklāja savas bažas par ASV prezidenta vēlēšanu rezultātiem.

Vaicāts, vai viņš baidās, ka Donalda Trampa atkārtota uzvara vēlēšanās un spiediens uz Ukrainu pastiprināsies, Ukrainas prezidents sacīja:

"Protams, es gribu ātri izbeigt karu. Prezidents Baidens ir kara laika prezidents. Un viņš mums palīdzēja vairāk nekā tad, kad Tramps bija prezidents, ja mēs runājam par administrācijām. Bet tajā pašā laikā, mums jāsaprot, ka tad nebija pilna mēroga kara.."

Es nesapratu, kāpēc Donalds Tramps teica: "Es 24 stundu laikā nostādīšu Putinu un Zelenski pie sarunu galda, lai izbeigtu karu." Nu viņš to varēja. Bet tas nenotika. Jā, jautājums nebija tik akūts, jo nebija pilna mēroga iebrukuma. Bet mūsu teritorijas bija okupētas. Un šādā situācijā, kad ir atbalsts, tu baidies no pārmaiņām. Un, atklāti sakot, runājot par ASV prezidenta administrācijas maiņu, jūs vēlaties izmaiņas pozitīvā virzienā. Bet varētu būt arī citādi."

  Novosibirskas piepilsētas iedzīvotāji ar fekālijām apmētā mēra auto - mobilizācijas dēļ 23:45

Tiek ziņots, ka viens Novosibirskas rajoniem uz Ukrainas karu ir nosūtījis gandrīz 4 procentus no visiem iedzīvotājiem. Tiek teikts, ka tās bijusī galva mobilizēja ikvienu, "kas šķērsoja viņa ceļu". Sašutušie iedzīvotāji, protestējot, viņas automašīnu nosmērēja ar fekālijām.

 

  Britu "Storm shadow" demonstrē savu efektivitāti 23:22

Ukraiņi norāda, ka britu raķetes "Storm shadow" ir katra centa vērtas. Divas noliktavas Krievijas okupētās Berdjanskas ostā, pret kurām tika izmantotas šīs raķetes, ir pārvērstas drupās. 

 

  VIDEO: Ukrainas aviācijas triecieni Bahmutā 22:57

Ukrainas aviācija uzbrukusi Krievijas pozīcijām Bahmutā.

Tajās krievu okupanti bija izvietojuši ložmetēju ligzdas.

 

  Krievijā avarē iznīcinātājs 22:30

Šodien , 3. jūnijā, Krievijas Gaisa spēki tehniskas kļūmes dēļ zaudēja vienu no iznīcinātājiem MiG-31BM.

Tas pieder 98. saliktajam aviācijas pulkam, kas dislocēts Mončegorskā, Murmanskā. Ugunsgrēks, kas izcēlās no viena no lidmašīnas D-30F6 dzinējiem. Tā piloti ukatapultējās un izdzīvoja. 

 

  "Esmu ļoti priecīga. Liels paldies!" krievu karavīra atraitnei piešķir auto 22:00

Okupanta atraitne priecājas, ka viņai uzdāvināja jaunu mašīnu kā "atbalstu" par bojā gājušo vīru, kurš gājis bojā pie Bahmutas.

 

  Ukraina gatava padzīt Krievijas armiju no Piedņestras 21:35

Izskan minējumi par Ukrainas armijas gatavību atjaunot Moldovas teritoriālo integritāti, izvedot 1500 Piedņestrā dislocētos Krievijas karavīrus, ja lūgums nāks no Moldovas.

Zelenskis iesaka Piedņestrā izvietotajiem krievu karavīriem bēgt, ja viņi vēlas dzīvot.

 

  Ukraina kritiski novērtē Ungārijas darbības 21:15

Ukrainas Ārlietu ministrija nokomentējusi Ungārijas pēdējo laiku aktivitātes: "Ungārijai ir jāpārtrauc provokācijas un jāpilda savas starptautiskās saistības dalības ANO, ES un NATO ietvaros. Spēlēšanās ar Krievijas agresīvo politiku neveicina ātrāku miera atjaunošanu Eiropā."

  Zelenskis: Krievijas valsts ir nogurusi uz visiem laikiem 20:59

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis uzskata, ka daudziem ukraiņiem ir priekšā izaicinājumu laiks, tomēr Krievijas sabiedrība "būs nogurusi uz visiem laikiem".

"Es domāju, ka ukraiņu cilvēkus gaida ļoti sarežģīts laiks. Bet, salīdzinot ar ko? Es domāju, ka mūsu cilvēki nespētu dzīvot zem Krievijas karoga. Un tāpēc cilvēki ir gatavi cīnīties tikai par Ukrainas glābšanu, "pavēstīja Zelenskis.

Tajā pašā laikā Zelenskis pauda viedokli, ka "neviens nav tik noguris kā Krievijas iedzīvotāji". 

"Es domāju, ka viņi ir garīgi noguruši. Es domāju, ka viņi ir šokēti. Manuprāt, viņi ir šokēti, ka nespēj sagrābt Ukrainu. Viņiem neizdevās salauzt Ukrainas tautu. Un šis briesmīgais nogurums viņiem ir absolūti vēsturiski taisnīga lieta. Tātad viņi nekad nebūs enerģiska valsts. Viņi būs noguruši. Mēs viņus morāli uzvarējām," viņš pavēstīja.

  Ukrainas izlūkdienesti atzīst iekšējos konfliktus Krievijā 20:39

Ukrainas drošības un aizsardzības spēku veiksmīgo centienu un "nemiernieku" sekmīgās darbības rezultātā, Krievijas iekšienē varētu būt konflikti vai militāras konfrontācijas, pavēstīja Ukrainas Aizsardzības ministrijas Galvenās izlūkošanas direkcijas pārstāvis Andrejs Jusovs.

"Ukrainas drošības un aizsardzības spēku veiksmīgās darbības un mūsu teritoriju deokupācijas rezultātā ir iespējami iekšējie konflikti Maskavas iekšienē," viņa teikto telegram citē Galvenās izlūkošanas direkcijas preses dienests. sestdienā.

"Karalis izrādījies kails. Viss, kam bija kaujas spējas un spēja kustēties, ir izvērsts Ukrainas okupācijai. Maskavas teritorijā palikuši tikai ceļu policisti," sacīja Jusovs. 

  Zelenskis grib izveidot arī "Patriot" koalīciju 20:23

1.jūnijā Kišiņevā ar tā dēvētās "lidmašīnu koalīcijas" dalībvalstīm tika apspriesta arī "Patriot" koalīcijas izveide, preses konferencē pēc tikšanās ar Igaunijas kolēģi Alaru Karisu piektdien Kijevā sacīja Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis.

Viņš arī sacīja, ka Ukraina jau tagad redz, cik daudz Patriot sistēmu tai vēl vajag.

"Mūsu mērķis ir nevis 70%, 75% notriekto mērķu, bet 100%. Jā, tas ir ambiciozs mērķis, taču tas ir ļoti grūti," sacīja Zelenskis.

Vienlaikus viņš uzsvēra, cik svarīgi ir novērst sankciju apiešanu.

  Maskavas sabiedrotā Kirgizstāna pauž gatavību sadarboties ar ES 19:45

Kirgizstāna ir gatava sadarboties ar Eiropas Savienību (ES), kas cer pastiprināt saites ar reģionu, kuru Maskava uzskata par savu ietekmes zonu, sestdien paziņoja Kirgizstānas prezidents Sadirs Džaparovs.

"Kirgizstāna ir gatava plecu pie pleca strādāt ar Eiropas Savienību, lai atrisinātu kopīgās problēmas, veicinātu dialogu un atrastu ilgtermiņa risinājumus," tikšanās laikā ar Eiropadomes prezidentu Šarlu Mišelu sacīja Džaparovs.

Mišels piektdien piedalījās samitā ar Kazahstānas, Kirgizstānas, Tadžikistānas, Turkmenistānas un Uzbekistānas līderiem. Tas bija otrais tāda veida samits starp Centrālāzijas valstīm un ES, kas ir reģiona lielākais donors un investīciju partneris.

Krievijas atkārtotā iebrukuma Ukrainā dēļ tādas lielvaras kā Ķīna un ES cenšas palielināt savu ietekmi Centrālāzijā, kur daudzi sāk apšaubīt ilgstošās saites ar Krieviju un meklē ekonomiskus, diplomātiskus un stratēģiskus partnerus citviet.

"Mēs piedāvājam patiesu partnerību" reģiona piecām valstīm, Mišels uzsvēra intervijā ziņu aģentūrai AFP.

Džaparovs norādīja uz Kirgizstānas saules un hidroenerģijas potenciālu, jo kalnainajā valstī, kur ir seši miljoni iedzīvotāju, plūst lielākās Centrālāzijas upes.

Kirgizstānas prezidents arī aizstāvēja plānoto dambja "Kambarata-1" būvniecību uz Narinas upes, kas plūst caur Kirgizstānu un Uzbekistānu.

Dambis un citas hidroelektriskās būves izraisījušas saspīlējumu starp Centrālāzijas valstīm, kur arvien biežāk izjūtams ūdens trūkums.

Krievija joprojām ir lielvara nestabilajā un cieši kontrolētajā reģionā, kura līderi tiek kritizētu par palīdzību Maskavai Rietumvalstu noteikto sankciju apiešanā.

  Berdjanskā un Melitopolē dzirdama dārdoņa 19:23

Berdjanskas un Melitopoles iedzīvotāji ziņo, ka dažas no raķetēm tika notriektas, taču atskanējuši arī vairāki nopietni sprādzieni. Pilnīgi iespējams, ka dažas no raķetēm sasniedza savus mērķus.

Tiek ziņots, ka iebrucēji pilnā ātrumā bēguši no Berdjanskas ostas.

  Putinu atklāti kritizē par nespēju sasniegt nevienu pasludināto mērķi Ukrainā 18:53

Krievijai nav izdevies sasniegt nevienu no Putina izvirzītajiem mērķiem "Speciālās militārās operācijas sākumā. Tā paziņojis Valsts domes NVS lietu, Eirāzijas integrācijas un attiecību ar tautiešiem komitejas priekšsēdētāja pirmais vietnieks Konstantīns Zatuļins, "kādi mūsu mērķi bija oficiāli deklarēti Speciālās militārās operācijas sākumā? Denacifikācija, demilitarizācija, Ukrainas neitralitāte un visu šo laiku cietušo Doņeckas un Luhanskas Tautas republiku pilsoņu aizsardzība. Kurus no šiem punktiem esam sasnieguši? Nevienu no tiem."

 

  "Vagner" esot gatavs aizstāvēt Belgorodu 18:39

"Mēs negaidīsim uzaicinājumu," Prigožins paziņoja par gatavību "aizsargāt" Belgorodas apgabalu.

Algotņu bandas "Vagner" kaujinieki varētu ierasties reģionā, ja Krievijas Aizsardzības ministrija tuvākajā laikā neapturēs tur notiekošo "nelikumību", sacīja Jevgēņijs Prigožins, piebilstot, ka šādā gadījumā "Vagner" lūgs varas iestādēm munīciju.

 

  Ukrainu aizstāv arī tūkstošiem sieviešu 18:22

Ukrainas Aizsardzības ministrija pavēstījusi, ka Ukrainu aizstāv vairāk nekā 60 000 sieviešu, no kurām vairāk nekā 42 000 atrodas militārajā dienestā.

  Krievijai "nedraudzīgo valstu" žurnālisti nesaņems atļauju iebraukt valstī 17:40

Kremlis sestdien paziņoja, ka žurnālisti no "nedraudzīgām valstīm" nesaņems akreditāciju Sanktpēterburgas Starptautiskajam ekonomikas forumam, ziņo Tass.

Piektdien foruma organizatori aģentūrai Reuters paziņoja, ka akreditācija uz forumu ir atcelta pēc tam, kad ceturtdien tika saņemts akreditācijas apstiprinājums.

  Krievi iznīcinājuši vēl vienu apgleznotu māju Ukrainā 17:20

Krievi iznīcināja otru daudzdzīvokļu ēku ar sienas gleznojumu, kurā attēlota ģimene Bahmutā, Doņeckas apgabalā.

 

  Iekšlietu ministrija: 20 % bumbu novietņu visā Ukrainā nav piemērotas lietošanai 17:00

No vairāk nekā 4800 bumbu patversmēm 252 tika slēgtas, bet 893 bija "nederīgas lietošanai", kā 3. jūnijā pēc valsts mēroga pārbaudes paziņoja iekšlietu ministrs Kļimenko.

  Bez vecākiem palikušie bērni spiesti sākt jaunu dzīvi prom no mājām 16:40

Video ar 3 bāreņu bērnu vecumā no 9 līdz 11 gadiem evakuāciju no frontes pilsētas Ņujorkas Zaporižē pēc tam, kad viņu mājām trāpīja Krievijas artilērija.

Pēc medicīniskās apskates Anja, Deniss un Jana tika nogādāti pie radiniekiem Kijivā, lai sāktu jaunu dzīvi.

 

Karš Ukrainā sākās, Krievijas prezidentam Vladimirs Putins ceturtdien, 24. februārī, negaidīti sakot runu Krievijas televīzijā, paziņojot par "militāru operāciju" Ukrainā un aicinot Ukrainas armiju "'nolikt ieročus".

"Es esmu pieņēmis lēmumu par militāru operāciju," sacīja Putins neilgi pirms plkst.6 (plkst.5 pēc Latvijas laika). 

Viņš apgalvoja, ka operācijas mērķis ir civiliedzīvotāju aizsardzība un tā ir atbilde uz draudiem no Ukrainas puses. Putins piebilda, ka Krievijai nav mērķis okupēt Ukrainu un ka atbildība par asinsizliešanu gulstas uz Ukrainas '"režīmu".

Putins brīdināja pārējās valstis, ka jebkāds mēģinājums iejaukties Krievijas rīcībā novedīs pie "sekām, kādas tās nekad nav redzējušas".

Saistītās ziņas

TEKSTA TIEŠRAIDE. Krievijas iebrukums Ukrainā; 3
TEKSTA TIEŠRAIDE. Krievijas iebrukums Ukrainā; Ukraina un Krievija strādā pie vērienīgas gūstekņu apmaiņas 16
TEKSTA TIEŠRAIDE. Krievijas iebrukums Ukrainā; aicina steidzami evakuēties no Donbasa 5

Citi šobrīd lasa

Mūsdienu politiskie līderi – geji un lesbietes 19
Valmieras pusē nodegusi pirmā salmu māja Latvijā 7
Šilova foto projicē uz pasaulē augstākās ēkas Dubaijā? Vai tā varētu būt patiesība? 1
Skatīt visus komentārus